2 Mayıs 2017 Salı

Yazlık Kiralamadan Önce Dikkat Edilecekler

kwtimursezici

Yaz mevsiminin yaklaşmış olmasıyla birlikte yaz tatili için yazlık ev arayışları da arttı. Özellikle kalabalık ailelerin ilgi gösterdiği yazlık evler ev konforu sunması ve ekonomik olması nedeniyle tercih ediliyor.
kwtimursezici

Yaz sezonu nu  fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler, kiralık yazlık arayışında olan insanları mağdur edebiliyor. Kısaca sı yazlık ev kiralarken mağdur olmanız da mümkün! Peki yazlık ev kiralarken mağdur olmamanız için nelere dikkat etmelisiniz ? İşte yazlık ev kiralarken dikkat edilmesi, yapılması gerekenler…
kwtimursezici


  • Kiralık yazlık aradığınız bölgeleri öncesinde netleştirin ve bu bölgelerde arama yapın. 
  • Güvenilir bir Gayrimenkul Danışmanı seçin yada mümkün olabildiğince çok bilgi veren bir emlak sitesinden araştırma yapın.
  • Kiralayacağınız yazlığın lokasyon u ile ilgili ayrıntılı bilgi talep edin. Çevresinde bulunan alışveriş yerlerini, sosyal tesisleri, ve ulaşım olanakları hakkında bilgi edinin.
  • Kiralayacağınız yazlığı fiziksel olarak ziyaret edemiyorsanız, yazlık ev ilanındaki fotoğraflar sizi yanıltabilir ya da beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu sebeple emlak danışmanından mümkünse evin içini ve dışını gösteren bir video ya da canlı görüntü talep edebilirsiniz. Böylece içiniz rahat bir şekilde evi kiralayabilirsiniz.
  • Kiralama haricinde yansıyacak tüm ekstra giderleri içeren bir kontrat yapın. Ödemelerinizi kesinlikle banka yoluyla yapın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder